Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ՉԺՀ պաշտպանության նախարարի հետ
12 Սեպտեմբերի, 2024 15:11Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն կատարած այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 12-ին հանդիպել է ՉԺՀ պաշտպանության նախարար, ծովակալ Դուն Ցզյունի հետ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները կարևորել են երկու երկրների միջև բարձր մակարդակով հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ պաշտպանության բնագավառում։
Կողմերը նաև ընդգծել են, որ վերջին տարիների ընթացքում ռազմական համագործակցությունը նկատելիորեն առաջընթաց է ապրել՝ ընդգրկելով նոր ուղղություններ։
Նախարարները պատրաստակամություն են հայտնել Հայաստան-Չինաստան համագործակցությունն էլ ավելի զարգացնելու, ներառյալ բարձրաստիճան շփումները երկու երկրների զինված ուժերի միջև։
Քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Suren Papikyan met with the Minister of National Defence of the PRC
12 September, 2024 15:11On September 12, on the sidelines of his visit to the People’s Republic of China, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, met with the Minister of National Defence of the PRC, Admiral Dong Jun.
During the meeting, the interlocutors underscored the elevated level of relations between the two countries across various domains, including defence. The parties also noted the substantial progress in military cooperation in recent years, including the exploration of new areas.
The Ministers expressed their commitment to further advancing Armenia-China cooperation, including enhancing high-level interactions between the Armed Forces of both countries.
Additionally, a range of issues related to international and regional security was also discussed.