Կորեայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է քննարկումների
10 Սեպտեմբերի, 2024 12:00Կորեայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 10-ին մասնակցել է նախարարական աշխատանքային ճաշին և քննարկումներին:
Քննարկվել են գագաթնաժողովի թեմային՝ արհեստական բանականության ռազմական նշանակությամբ պատասխանատու կիրառման խրախուսմանն առնչվող հարցեր:
Մի շարք գործընկերների՝ Կորեայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Շին Վոն-սիկի, Կորեայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Չո Տխե Յոլի, Սինգապուրի պաշտպանության նախարար Էնգ Հեն Նգի, Ֆինլանդիայի պաշտպանության նախարար Անտի Հակկանենի ու միջոցառմանը մասակցող փորձագիտական շրջանակի հետ քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներին ու երկկողմ և բազմակողմ հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր:

Minister of Defence of Armenia Engages in High-Level Discussions on AI and Security During Republic of Korea Visi
10 September, 2024 12:00On September 10, on the sidelines of his working visit to the Republic of Korea, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan participated in a ministerial working lunch and round table discussions.
The discussions covered the key topic of the summit, which is the promotion of the responsible use of artificial intelligence for military purposes.
Additionally, issues concerning international and regional security challenges, as well as the enhancement of bilateral and multilateral relations, were addressed with several counterparts: Minister of National Defence of the Republic of Korea Shin Won-sik, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea Cho Tae-yul, Minister of Defence of Singapore Eng Hen Ng, Minister of Defence of Finland Antti Häkkänen, and other experts attending the event.