Կորեայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է քննարկումների
10 Սեպտեմբերի, 2024 12:00Կորեայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը սեպտեմբերի 10-ին մասնակցել է նախարարական աշխատանքային ճաշին և քննարկումներին:
Քննարկվել են գագաթնաժողովի թեմային՝ արհեստական բանականության ռազմական նշանակությամբ պատասխանատու կիրառման խրախուսմանն առնչվող հարցեր:
Մի շարք գործընկերների՝ Կորեայի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Շին Վոն-սիկի, Կորեայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Չո Տխե Յոլի, Սինգապուրի պաշտպանության նախարար Էնգ Հեն Նգի, Ֆինլանդիայի պաշտպանության նախարար Անտի Հակկանենի ու միջոցառմանը մասակցող փորձագիտական շրջանակի հետ քննարկվել են նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներին ու երկկողմ և բազմակողմ հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր:

В рамках рабочего визита в Республику Корея Сурен Папикян принял участие в министерском обсуждениях
10 Сентября, 2024 12:00В рамках рабочего визита в Республику Корея министр обороны РА Сурен Папикян 10 сентября принял участие в министерском рабочем обеде и обсуждениях.
Были обсуждены вопросы, касающиеся темы саммита, поощряющие ответственное применение искусственного интеллекта в военных целях.
С рядом коллег - министром обороны Республики Корея Син Вон Сиком, министром иностранных дел Республики Корея Чо Тхэ Елем, министром обороны Сингапура Нг Энг Хеном, министром обороны Финляндии Антти Хакканеном и экспертным кругом, участвующим в мероприятии, были обсуждены также вопросы, связанные с вызовами международной и региональной безопасности и развитием двусторонних и многосторонних отношений.