Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
23 Օգոստոսի, 2024 11:24Օգոստոսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության ներկայիս ընթացքին և առաջիկա ծրագրերին առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցող բարեփոխումների ու դրանց շրջանակում Ֆրանսիայի հետ համագործակցության ծրագրերի վերաբերյալ:

Сурен Папикян принял посла Франции
23 Августа, 2024 11:2423 августа министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Франции в РА Оливье Декотиньи.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся нынешнего процесса и предстоящих программ сотрудничества между Арменией и Францией в сфере обороны, в частности о реформах, проводимых в Вооруженных силах РА, и программах сотрудничества с Францией в их рамках.