Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպանին
23 Օգոստոսի, 2024 11:24Օգոստոսի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Ֆրանսիա համագործակցության ներկայիս ընթացքին և առաջիկա ծրագրերին առնչվող հարցեր, մասնավորապես՝ ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցող բարեփոխումների ու դրանց շրջանակում Ֆրանսիայի հետ համագործակցության ծրագրերի վերաբերյալ:

Suren Papikyan received Ambassador of the French Republic
23 August, 2024 11:24On August 23, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia, Olivier Decottignies.
During the meeting, discussions focused on the current state of defence cooperation between Armenia and France, as well as upcoming joint initiatives. Particular attention was given to the ongoing reforms within the Armenian Armed Forces and the related collaborative programs with France.