16 Օգոստոսի, 2024 09:23Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 16-ին՝ ժամը 03։20-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու արևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմին դիվանագիտական խողովակներով առաջարկել է ստեղծել հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի հետաքննության երկկողմ մեխանիզմ:

16 Августа, 2024 09:23Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы 16 августа около 03:20 подразделения ВС РА открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в западной части приграничной зоны, не соответствует действительности.
Напомним, что аппарат премьер-министра Республики Армения по дипломатическим каналам предложил аппарату президента Азербайджана создать двусторонний механизм расследования случаев нарушений режима прекращения огня.