ԶՈՒ ԳՇ պետը մասնակցել է Ցամաքային պատերազմավարման հարցերին նվիրված ամենամյա համաժողովին
1 Օգոստոսի, 2024 12:45ՀՀ պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը Լոնդոնում մասնակցել է Ցամաքային պատերազմավարման հարցերին նվիրված ամենամյա համաժողովին։
Համաժողովը կազմակերպվել էր Միացյալ Թագավորության Արքայական միավորված ԶՈՒ տեսակների ինստիտուտի (RUSI) հովանու ներքո և նպատակ ուներ ուսումնասիրելու պատերազմավարման ցամաքային տիրույթում առկա սպառնալիքները, դրանց դիմագրավման հնարավոր ուղիները, ինչպես նաև իրազեկ լինելու այդ ուղղությամբ գործընկերային լուծումներին և ռազմաքաղաքական ու արդյունաբերական վերջին զարգացումներին։
Համաժողովի շրջանակում գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպում է ունեցել բրիտանական բանակի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Ռոլանդ Ուոքերի հետ։
Քննարկվել են երկու պետությունների միջև պաշտպանության ոլորտում առկա համագործակցության շրջանակը և դրա հետագա զարգացման ու ընդլայնման հնարավորությունները։

The General Staff of the Armed Forces participated in the annual Land Warfare Conference
1 August, 2024 12:45The delegation led by the First Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia-Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Edward Asryan, participated in the annual Land Warfare Conference in London.
The conference, organized under the auspices of the Royal United Services Institute (RUSI) of the United Kingdom, aimed to study the threats in the land domain of warfare, explore possible solutions, and examine partnership opportunities as well as the latest politico-military and industrial developments.
Within the framework of the conference, Lieutenant General Edward Asryan met with the Chief of the General Staff of the British Army, General Sir C. Roland V. Walker.
The scope of cooperation between the two states in the field of defence and the possibilities for its further development and expansion were discussed.