Քննարկվել են Հայաստանի և Լեհաստանի միջև պաշտպանական բնագավառում համագործակցության հեռանկարներին առնչվող հարցեր
30 Հուլիսի, 2024 20:15Հուլիսի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Մարցին Ռուժեցկիին, Հայաստանում պաշտոնավարումն ավարտող ռազմական կցորդ, գնդապետ Վոյչեխ Վիշնևսկիին և նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Յարսլավ Օլեշկևիչին:
Արման Սարգսյանը շնորհավորել է Յարսլավ Օլեշկևիչին՝ պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք, իսկ գնդապետ Վիշնևսկիին շնորհակալություն հայտնել համատեղ աշխատանքի ու համագործակցության համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Լեհաստանի միջև պաշտպանական բնագավառում համագործակցության հեռանկարներին առնչվող մի շարք հարցեր:

Various topics related to the prospects for cooperation in the field of defence between Armenia and Poland were discussed
30 July, 2024 20:15On July 30, the Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia, Arman Sargsyan, received Mr. Marcin Różycki, the Polish Charge d'Affaires to the Republic of Armenia, outgoing Polish Defence Attaché, Colonel Wojciech Wiśniewski, and incoming Polish Defence Attaché, Colonel Jarosław Oleśkiewicz.
Arman Sargsyan congratulated Colonel Jarosław Oleśkiewicz on assuming his new position and wished him success in his duties. He also expressed his gratitude to Colonel Wiśniewski for their collaborative efforts and cooperation.
During the meeting, various topics related to the prospects for cooperation in the field of defence between Armenia and Poland were discussed.