26 Հուլիսի, 2024 21:47Սոցիալական ցանցի օգտատերերից մեկի՝ կեղծիք և ապատեղեկատվություն հանդիսացող գրառումը հայտնվել է մամուլում, ինչի կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Երասխի հատվածում դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
ԶԼՄ գործընկերներին հորդորում ենք հետևել պաշտոնական տեղեկատվությանը, չճշտված, սուտ և կեղծ լուրեր չշրջանառել, նմանօրինակ դեպքերում ճշտումներ կատարել պաշտպանական գերատեսչության համապատասխան ստորաբաժանման հետ:
Վերջին օրերին նաև նկատվում է այլ երկրների հատուկ ծառայությունների կողմից օտարալեզու լրատվամիջոցներում Հայաստանի զինված ուժերի գործունեության տարբեր ոլորտներին առնչվող ուղղորդված, ապատեղեկատվություն հանդիսացող հրապարակումների աճի միտում, ինչի կապակցությամբ հանրությանը և ԶԼՄ գործընկերներին հորդորում ենք լինել զգոն ու հետևել պաշտոնական տեղեկատվությանը:

26 Июля, 2024 21:47Не соответствующая действительности публикация одного из пользователей соцсетей появилась в СМИ, в связи с чем Министерство обороны Республики Армения сообщает, что никаких позиционных изменений на участке Ерасха не происходило.
Призываем коллег из СМИ следить за официальной информацией, не распространять непроверенные, ложные сведения, в подобных случаях проверить информацию в соответствующем подразделении оборонного ведомства.
В последние дни также в иноязычных СМИ наблюдается тенденция роста публикаций, координируемых спецслужбами других стран, касающихся различных сфер деятельности Вооруженных сил Армении, в связи с чем призываем общественность и коллег из СМИ быть бдительными и следить за официальной информацией.