26 Հուլիսի, 2024 21:47Սոցիալական ցանցի օգտատերերից մեկի՝ կեղծիք և ապատեղեկատվություն հանդիսացող գրառումը հայտնվել է մամուլում, ինչի կապակցությամբ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Երասխի հատվածում դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
ԶԼՄ գործընկերներին հորդորում ենք հետևել պաշտոնական տեղեկատվությանը, չճշտված, սուտ և կեղծ լուրեր չշրջանառել, նմանօրինակ դեպքերում ճշտումներ կատարել պաշտպանական գերատեսչության համապատասխան ստորաբաժանման հետ:
Վերջին օրերին նաև նկատվում է այլ երկրների հատուկ ծառայությունների կողմից օտարալեզու լրատվամիջոցներում Հայաստանի զինված ուժերի գործունեության տարբեր ոլորտներին առնչվող ուղղորդված, ապատեղեկատվություն հանդիսացող հրապարակումների աճի միտում, ինչի կապակցությամբ հանրությանը և ԶԼՄ գործընկերներին հորդորում ենք լինել զգոն ու հետևել պաշտոնական տեղեկատվությանը:

26 July, 2024 21:47The recent post by a social network user, containing disinformation, has been circulated in the press. In response, the Ministry of Defence of the Republic of Armenia clarifies that there has been no positional change in the Yeraskh section.
We urge our media partners to rely on official information and refrain from disseminating unverified or false news. In similar instances, we recommend verifying information with the relevant department within the Ministry of Defence.
Additionally, there has been a noticeable increase in targeted disinformation publications by foreign special services in international media, related to various activities of the Armenian Armed Forces. We urge the public and our media partners to remain vigilant and adhere to official information sources.