Տեղի է ունեցել Սուրեն Պապիկյանի և Իրակլի Չիկովանիի հանդիպումը
12 Հուլիսի, 2024 15:00ՊՆ վարչական համալիրում դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի առանձնազրույցը, որին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում բարձր է գնահատվել համագործակցության ներկայիս մակարդակը։ Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը միմյանց ներկայացրել են նաև երկու երկրների զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ:
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարարները ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև 2024 թվականի համագործակցության պլանը։

12 July, 2024 15:00After the welcoming ceremony at the headquarters of the Ministry of Defence, a tête-à-tête conversation took place between the Minister of Defence of Armenia, Suren Papikyan, and the Minister of Defence of Georgia, Irakli Chikovani. This was followed by a meeting with the extended delegations.
During the meeting, the current level of cooperation was highly valued. Issues related to Armenia-Georgia cooperation in the field of defence and regional security were discussed.
The parties also presented details regarding the ongoing reforms in the Armed Forces of both countries.
At the end of the meeting, the Defence Ministers signed the 2024 cooperation plan between the Ministry of Defence of the Republic of Armenia and the Ministry of Defence of Georgia.