Տեղի է ունեցել Սուրեն Պապիկյանի և Իրակլի Չիկովանիի հանդիպումը
12 Հուլիսի, 2024 15:00ՊՆ վարչական համալիրում դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի առանձնազրույցը, որին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում բարձր է գնահատվել համագործակցության ներկայիս մակարդակը։ Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցությանը և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Կողմերը միմյանց ներկայացրել են նաև երկու երկրների զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների վերաբերյալ մանրամասներ:
Հանդիպման ավարտին պաշտպանության նախարարները ստորագրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Վրաստանի պաշտպանության նախարարության միջև 2024 թվականի համագործակցության պլանը։

12 Июля, 2024 15:00После торжественной церемонии встречи в административном комплексе министерства обороны состоялась беседа министра обороны РА Сурена Папикяна с министром обороны Грузии Ираклием Чиковани, за которой последовала встреча делегаций в расширенном составе.
В ходе встречи был высоко оценен нынешний уровень сотрудничества. Были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-Грузия в сфере обороны и региональной безопасности.
Стороны также представили друг другу подробности проводимых реформ в вооруженных силах двух стран.
В завершение встречи министры обороны подписали План сотрудничества между Министерством обороны Армении и Министерством обороны Грузии на 2024 год.