11 Հուլիսի, 2024 20:30Ավստրիայի պաշտպանության դաշնային նախարարի գլխավոր քարտուղար, նախարարության պաշտպանական քաղաքականության տնօրեն դոկտոր Առնոլդ Կամմելի՝ Հայաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:
Կողմերը ներկայացրել են երկու երկրներում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և առաջնահերթությունները, քննարկել են այդ ուղղություններով փորձի փոխանակման հնարավորությունները: Անդրադարձել են նաև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հեռանկարային ուղղություններին, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցությանն առնչվող հարցերի:
Այցի շրջանակում Առնոլդ Կամմելն այցելել է նաև ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ և հանդիպում ունեցել համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Առնոլդ Կամմելը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Встреча в административном комплексе Министерства обороны Республики Армения
11 Июля, 2024 20:30В рамках рабочего визита в Армению генерального секретаря федерального министра обороны Австрии, директора оборонной политики Министерства доктора Арнольда Каммеля состоялась встреча с начальником управления оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны РА Левоном Айвазяном.
Стороны представили процесс и приоритеты реформ, осуществляемых в двух странах, обсудили возможности обмена опытом в этих направлениях. Также были рассмотрены перспективные направления сотрудничества в сфере обороны, а также вопросы, связанные с сотрудничеством в многосторонних форматах.
В рамках визита Арнольд Каммель посетил также Национальный оборонно-исследовательский университет МО РА , встретился с профессорско-преподавательским составом.
В Мемориальном комплексе Цицернакаберд Арнольд Каммель почтил память жертв Геноцида армян.