11 Հուլիսի, 2024 20:30Ավստրիայի պաշտպանության դաշնային նախարարի գլխավոր քարտուղար, նախարարության պաշտպանական քաղաքականության տնօրեն դոկտոր Առնոլդ Կամմելի՝ Հայաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում տեղի է ունեցել հանդիպում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության պետ Լևոն Այվազյանի հետ:
Կողմերը ներկայացրել են երկու երկրներում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը և առաջնահերթությունները, քննարկել են այդ ուղղություններով փորձի փոխանակման հնարավորությունները: Անդրադարձել են նաև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հեռանկարային ուղղություններին, ինչպես նաև բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցությանն առնչվող հարցերի:
Այցի շրջանակում Առնոլդ Կամմելն այցելել է նաև ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ և հանդիպում ունեցել համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Առնոլդ Կամմելը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

11 July, 2024 20:30On the sidelines of his working visit to Armenia, the Secretary General of the Austrian Federal Minister of Defence and Defence Policy Director of the Austrian Ministry of Defence, Dr. Arnold Kammel, met with the Head of the Department of Defence Policy and International Cooperation of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia Mr. Levon Ayvazyan.
The parties presented the progress and priorities of reforms in both countries and discussed possibilities for exchanging experiences in these areas. They also addressed prospective directions of cooperation in the defence field and issues related to multilateral cooperation formats.
As part of his visit, Dr. Arnold Kammel visited the NDRU of the RA MoD and met with the university’s Professors and Lecturers staff.
Dr. Arnold Kammel paid tribute to the Martyrs of the Armenian Genocide at the Tsitsernakaberd Memorial Complex.