ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության խորհրդարանի նախագահի հետ
20 Հունիսի, 2024 18:48Լյուքսեմբուրգ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում հունիսի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության խորհրդարանի նախագահ Կլոդ Վիզլերի և խորհրդարանի՝ պաշտպանության հարցերով հանձնաժողովի անդամների հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Լյուքսեմբուրգի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր։
Նախարար Պապիկյանը ներկայացրել է ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը:

Министр обороны РА встретился с председателем Палаты депутатов Великого Герцогства Люксембург
20 Июня, 2024 18:48В рамках рабочего визита в Люксембург 20 июня министр обороны РА Сурен Папикян встретился с председателем Палаты депутатов Великого Герцогства Люксембург Клодом Визлером и членами парламентской комиссии по вопросам обороны.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Арменией и Люксембургом в сфере обороны, а также региональной безопасности.
Министр Папикян представил проект правительства РА «Перекресток мира».