Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդականի հետ
19 Հունիսի, 2024 13:12Հունիսի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական, ռազմական գրասենյակի ղեկավար, բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ընթացքին և հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և այդ շրջանակում՝ Ֆրանսիայի աջակցությունը:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:

Сурен Папикян провел встречу с военным советником президента Франции
19 Июня, 2024 13:1219 июня министр обороны РА Сурен Папикян провел встречу с военным советником президента Франции, руководителем военного кабинета, генералом армии Фабьеном Мандоном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с текущим процессом и перспективными программами сотрудничества между Арменией и Францией в сфере обороны.
Министр обороны представил ход реформ вооруженных сил Армении и сотрудничество с Францией в этом направлении.