Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդականի հետ
19 Հունիսի, 2024 13:12Հունիսի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական գծով խորհրդական, ռազմական գրասենյակի ղեկավար, բանակի գեներալ Ֆաբիեն Մանդոնի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ընթացքին և հեռանկարային ծրագրերին առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ ԶՈՒ բարեփոխումների ընթացքը և այդ շրջանակում՝ Ֆրանսիայի աջակցությունը:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր:

Suren Papikyan held a meeting with the Military Adviser and Chief of the Military Staff to the President of France
19 June, 2024 13:12On June 19th, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, held a meeting with the Military Adviser and Chief of the Military Staff to the President of France, General Fabien Mandon.
During the meeting, they discussed the ongoing cooperation between Armenia and France in the field of defence, as well as prospective programs.
The Minister of Defence provided an update on the reforms within the Armenian Armed Forces and the level of support of France in this context.
Additionally, issues related to regional and international security were addressed.