17 Հունիսի, 2024 22:42Հունիսի 17-ին Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիեն Լըկորնյուի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է Հայաստանում պաշտպանության ոլորտում բարեփոխումների ընթացքը և այդ ուղղությամբ Ֆրանսիայի հետ համագործակցության շրջանակում իրականացվող աշխատանքները:
Կողմերը կարևորել են ռազմատեխնիկական համագործակցությունը, որի շուրջ ձեռք են բերվել նոր պայմանավորվածություններ:

Suren Papikyan met with the Minister of the Armed Forces of France
17 June, 2024 22:42On June 17th, on the sidelines of his working visit to France, Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, met with the Minister of the Armed Forces of France, Sébastien Lecornu.
During the meeting, the current state of defence cooperation between Armenia and France was discussed.
The Minister of Defence of the RA provided an update on the progress of defence reforms in Armenia and the activities carried out within the framework of cooperation with France in this direction.
Both parties emphasized the importance of military-technical cooperation. New agreements have been reached in this regard.