Գեներալ-մայոր Արթուր Երոյանը տեսակապով մասնակցել է գլխավոր շտաբների պետերի ձևաչափով ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նիստին
11 Հունիսի, 2024 20:45Հունիսի 11-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արթուր Երոյանը տեսակապով մասնակցել է գլխավոր շտաբների պետերի ձևաչափով ՆԱՏՕ-ի ռազմական կոմիտեի նիստին:
Հանդիպման նպատակը միջազգային և տարածաշրջանային հրատապ խնդիրների, ՆԱՏՕ-ի և գործընկեր պետությունների միջև համագործակցության հարցերի քննարկումն էր:
Գեներալ-մայոր Երոյանն իր խոսքում կարևորել է ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցությունը Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության ոլորտի կերպափոխման գործում և վերահաստատել հանձնառությունը՝ շարունակելու մասնակցությունը ՆԱՏՕ-ի ղեկավարած խաղաղապահ առաքելություններին:

Major General Artur Yeroyan participated via video link in the NATO Military Committee meeting with Operational Partners on Chiefs of Defence level
11 June, 2024 20:45On June 11, the Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Major General Artur Yeroyan, participated via video link in the NATO Military Committee meeting with Operational Partners on Chiefs of Defence level.
The meeting aimed to discuss international and urgent regional issues, as well as topics of cooperation between NATO and partner countries.
In his speech, Major General Yeroyan emphasized the importance of cooperation with NATO in transforming the defence sector of the Republic of Armenia and reaffirmed his commitment to continued participation in peacekeeping missions under the auspices of NATO.