Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարին
10 Հունիսի, 2024 18:59Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինկհին, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ընդունեք, խնդրեմ, իմ անկեղծ շնորհավորանքները Հնդկաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ: Վստահ եմ, որ Ձեր ունեցած փորձն արդյունավետորեն կշարունակեք ներդնել Հնդկաստանի պաշտպանության ամրապնդման գործում:
Թույլ տվեք մաղթել Ձեզ նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր այս պատասխանատու պաշտոնում և երախտիքի խոսք հայտնել պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն անձամբ սատարելու և առաջ մղելու համար»։

Suren Papikyan sent a letter of congratulations to the Minister of Defence of the Republic of India
10 June, 2024 18:59The Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, sent a letter of congratulations to the Minister of Defence of the Republic of India, H.E. Rajnath Singh.
"Please accept my sincere congratulations on your re-appointment as the Minister of Defence of the Republic of India. I am confident that you will continue to effectively apply your experience to strengthen India's defence capabilities.
Allow me to extend my best wishes for your continued success in this important role and to express my gratitude for your personal support in promoting and enhancing bilateral cooperation in the field of defence."