ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը մասնակցել է «ILA Berlin 2024» ցուցահանդեսին
7 Հունիսի, 2024 16:35Հունիսի 5-9-ը Բեռլինում անցկացվող «ILA Berlin 2024» ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակով Գերմանիա է մեկնել ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը` պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ։
Այցելության շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել ԳԴՀ պաշտպանության դաշնային նախարարության պետքարտուղար Բենեդիկտ Ցիմմերի, այլ պաշտոնյաների և ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Գերմանիա ռազմատեխնիկական և ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, ստորագրվել են փաստաթղթեր։

Заместителем министра обороны принял участие в выставке «ILA Berlin 2024»
7 Июня, 2024 16:35Делегация МО Армении во главе с заместителем министра обороны Кареном Брутяном отправилась в Германию для участия в выставке «ILA Berlin 2024», которая пройдет с 5 по 9 июня в Берлине.
В рамках визита состоялись встречи с государственным секретарем Федерального министерства обороны ФРГ Бенедиктом Циммером, а также с другими официальными лицами и представителями военно-промышленных компаний.
В ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся военно-технического и военно-технологического сотрудничества между Арменией и Германией, был достигнут ряд договоренностей, подписаны документы.