ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալը մասնակցել է «ILA Berlin 2024» ցուցահանդեսին
7 Հունիսի, 2024 16:35Հունիսի 5-9-ը Բեռլինում անցկացվող «ILA Berlin 2024» ցուցահանդեսին մասնակցելու նպատակով Գերմանիա է մեկնել ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը` պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ։
Այցելության շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել ԳԴՀ պաշտպանության դաշնային նախարարության պետքարտուղար Բենեդիկտ Ցիմմերի, այլ պաշտոնյաների և ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Գերմանիա ռազմատեխնիկական և ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ, ստորագրվել են փաստաթղթեր։

Deputy Minister of Defence participated in the “ILA Berlin 2024” exhibition
7 June, 2024 16:35To participate in the “ILA Berlin 2024” exhibition, held in Berlin from June 5 to 9, the delegation from the Ministry of Defence, led by Deputy Minister of Defence Karen Brutyan, departed for Germany.
Within the framework of the visit, meetings were conducted with the State Secretary of the Federal Ministry of Defence of GDR, Benedikt Zimmer, along with other officials and representatives of military-industrial companies.
During these meetings, issues related to military-technical and military-technological cooperation between Armenia and Germany were discussed. Several agreements were reached, and various documents were signed.