ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «ՀԵՄՈՒՍ-2024» միջազգային ցուցահանդես
5 Հունիսի, 2024 13:10Բուլղարիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հունիսի 5-ին այցելել է Պլովդիվ քաղաքում բացված «ՀԵՄՈՒՍ-2024» միջազգային ցուցահանդես։
Նախարար Պապիկյանը մասնակցել է ցուցահանդեսի բացման պաշտոնական արարողությանը:
Այնուհետև Սուրեն Պապիկյանը շրջել է ցուցահանդեսի տաղավարներով, ծանոթացել սպառազինության ներկայացված ցուցանմուշներին, զրուցել ռազմարդյունաբերական մի շարք ընկերությունների ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ։

Министр обороны посетил международную выставку «HEMUS-2024»
5 Июня, 2024 13:10В рамках рабочего визита в Болгарию министр обороны РА Сурен Папикян 5 июня посетил международную выставку «HEMUS-2024», открывшуюся в городе Пловдив.
Министр Папикян принял участие в официальной церемонии открытия выставки.
Затем Сурен Папикян обошел выставочные павильоны, ознакомился с представленными экспонатами вооружения, побеседовал с руководителями и представителями ряда военно-промышленных компаний.