ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Սերբիայի դեսպանին
4 Հունիսի, 2024 13:42Հունիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Սերբիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տատյանա Պանայոտովի Ցվետկովիչին և պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Զվեզդան Կրիչակին (նստավայրը՝ ք. Թեհրան):
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է փոխգնդապետ Զվեզդան Կրիչակին՝ Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ, և մաղթել է արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Հայաստանի և Սերբիայի կառավարությունների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրման ուղղությամբ աշխատանքներ տանելու վերաբերյալ:
Քննարկվել են նաև ԶՈՒ բարեփոխումներին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia received Ambassador of Serbia
4 June, 2024 13:42On June 4th, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Serbia to Armenia Tatjana Panajotović Cvetković and the Defence Attaché, Lieutenant Colonel Zvezdan Krichak (residence - Tehran).
Defence Minister congratulated Lieutenant Colonel Zvezdan Krichak on his accreditation in Armenia and wished him productive activity.
During the meeting, issues of cooperation between the two countries in defence field were discussed. An agreement was reached to carry out work to sign an agreement between the Governments of Armenia and Serbia on defence cooperation.
Topics regarding reforms being carried out in the Armenian Armed Forces and regional security were also discussed.