ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Սերբիայի դեսպանին
4 Հունիսի, 2024 13:42Հունիսի 4-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանում Սերբիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տատյանա Պանայոտովի Ցվետկովիչին և պաշտպանության հարցերով կցորդ, փոխգնդապետ Զվեզդան Կրիչակին (նստավայրը՝ ք. Թեհրան):
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է փոխգնդապետ Զվեզդան Կրիչակին՝ Հայաստանում հավատարմագրվելու կապակցությամբ, և մաղթել է արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Հայաստանի և Սերբիայի կառավարությունների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության մասին համաձայնագրի ստորագրման ուղղությամբ աշխատանքներ տանելու վերաբերյալ:
Քննարկվել են նաև ԶՈՒ բարեփոխումներին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны РА принял Посла Сербии
4 Июня, 2024 13:424 июня министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Сербии в Армении Татьяну Панайотович Цветкович и атташе по вопросам обороны, подполковника Звездана Кричака (резиденция - Тегеран).
Министр обороны поздравил подполковника Звездана Кричака с аккредитацией в Армении и пожелал продуктивной работы.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между двумя странами в области обороны. Достигнута договоренность о проведении работ по подписанию соглашения между правительствами Армении и Сербии о сотрудничестве в области обороны.
Обсуждены также вопросы проводимых в ВС РА реформ и региональной безопасности.