Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի շրջանակում Սուրեն Պապիկյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել
29 Մայիսի, 2024 16:10Մայիսի 29-ին Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի աշխատանքների շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպումներ է ունեցել ԵՄ ԱԳԵԾ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Չարլզ Ֆրիզի, ԵՄ քաղաքական ու անվտանգության կոմիտեի նախագահող Դելֆին Պրոնկի և ԱԳԵԾ Արևելյան Եվրոպայի, Ռուսաստանի, Միջին Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության ու ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերթի հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը:

In the framework of the Schuman Security and Defence Forum, Suren Papikyan, held meetings
29 May, 2024 16:10On May 29th, in the framework of the Schuman Security and Defence Forum, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, held meetings with the Deputy Secretary General for Peace, Security, and Defence of the EEAS, Charles Fries, the Chair of the Political and Security Committee of the Council of the European Union, Delphine Pronk, and the Managing Director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, Regional Cooperation, and the OSCE at the European External Action Service, Michael Siebert.
Issues related to Armenia-EU cooperation in defence field, as well as discussions on regional security, were addressed.
The Defence Minister presented the ongoing reforms within the Armenian Armed Forces.