Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի շրջանակում Սուրեն Պապիկյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել
29 Մայիսի, 2024 16:10Մայիսի 29-ին Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի աշխատանքների շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպումներ է ունեցել ԵՄ ԱԳԵԾ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Չարլզ Ֆրիզի, ԵՄ քաղաքական ու անվտանգության կոմիտեի նախագահող Դելֆին Պրոնկի և ԱԳԵԾ Արևելյան Եվրոպայի, Ռուսաստանի, Միջին Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության ու ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերթի հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը:

В рамках Шуманского форума по безопасности и обороне Сурен Папикян провел встречи
29 Мая, 2024 16:1029 мая в рамках Шуманского форума по безопасности и обороне министр обороны Армении Сурен Папикян провел встречи с заместителем генерального секретаря ЕСВС ЕС Чарльзом Фризом, председателем комитета по политическим вопросам и безопасности ЕС Дельфинօм Пронк и управляющим директором ЕСВС по Восточной Европе, России, Средней Азии, региональному сотрудничеству и вопросам ОБСЕ Михаэлем Зибертом.
Были обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством Армения-ЕС в сфере обороны, а также вопросы, касающиеся региональной безопасности.
Министр обороны представил ход реформ Вооруженных сил Армении.