ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ԵՄ ռազմական կոմիտեի նախագահի հետ
29 Մայիսի, 2024 15:45Մայիսի 29-ին Շումանի անվտանգության և պաշտպանության ֆորումի աշխատանքների շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է ԵՄ ռազմական կոմիտեի նախագահ, գեներալ Ռոբերտ Բրիգերի հետ:
Քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-ԵՄ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունը զարգացնելու վերաբերյալ:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է ՀՀ զինված ուժերի բարեփոխումների ընթացքը:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia held a meeting with the Chairman of the EUMC
29 May, 2024 15:45On May 29th, on the sidelines of the Schuman Security and Defence Forum, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, held a meeting with the Chairman of the EUMC, General Robert Brieger.
The discussions focused on Armenia-EU cooperation in the defence sector. The parties reached an agreement to enhance cooperation in areas of mutual interest.
The Defence Minister presented the ongoing reforms within the Armenian Armed Forces.
Additionally, regional security issues were addressed during the meetings.