Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է ԵՄ և գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների աշխատանքային ընթրիքին
29 Մայիսի, 2024 11:55Մայիսի 28-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ջոզեպ Բորելի հրավերով մասնակցել է Շումանի անվտանգության ու պաշտպանության ֆորումի շրջանակում կազմակերպված ԵՄ և գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների աշխատանքային ընթրիքին, որի շրջանակում քննարկվել են եվրոպական անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Միջոցառման ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության հարցերի շուրջ քննարկումներ է ունեցել Շվեդիայի, Բուլղարիայի, Հունաստանի, Կիպրոսի և Վրաստանի նախարարների հետ։

Suren Papikyan attended the working dinner of Defence Ministers from the EU and partner countries
29 May, 2024 11:55On May 28th, Minister of Defence Suren Papikyan, at the invitation of High Representative for the EU Foreign Affairs and Security Policy/ Vice-President of the European Commission, Josep Borrell, attended the working dinner of Defence Ministers from the EU and partner countries. The event was organized within the framework of the Schuman Security and Defence Forum, where issues related to European security were discussed.
During the event, Suren Papikyan engaged in bilateral discussions concerning defence cooperation with the Ministers of Defence of Sweden, Bulgaria, Greece, Cyprus, and Georgia.