Սուրեն Պապիկյանը մասնակցել է ԵՄ և գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների աշխատանքային ընթրիքին
29 Մայիսի, 2024 11:55Մայիսի 28-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ԵՄ արտաքին գործերի ու անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Ջոզեպ Բորելի հրավերով մասնակցել է Շումանի անվտանգության ու պաշտպանության ֆորումի շրջանակում կազմակերպված ԵՄ և գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների աշխատանքային ընթրիքին, որի շրջանակում քննարկվել են եվրոպական անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Միջոցառման ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության հարցերի շուրջ քննարկումներ է ունեցել Շվեդիայի, Բուլղարիայի, Հունաստանի, Կիպրոսի և Վրաստանի նախարարների հետ։

Сурен Папикян принял участие в рабочем ужине министров обороны ЕС и стран-партнеров
29 Мая, 2024 11:5528 мая министр обороны Сурен Папикян по приглашению Верховного представителя ЕС по иностранным делам и политике безопасности, вице-президента Европейской комиссии Жозепа Борреля принял участие в рабочем ужине министров обороны ЕС и стран-партнеров, организованном в рамках Шуманского форума безопасности и обороны, в ходе которого обсуждались вопросы, связанные с европейской безопасностью.
В ходе мероприятия Сурен Папикян обсудил с министрами Швеции, Болгарии, Греции, Кипра и Грузии вопросы двустороннего сотрудничества в сфере обороны.