Պաշտպանության նախարարի տեղակալը մասնակցել է IDEB-2024 պաշտպանական ցուցահանդեսին
15 Մայիսի, 2024 14:13Մայիսի 14-15-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ, Սլովակիայի պաշտպանության նախարարության հրավերով Բրատիսլավայում մասնակցել է IDEB-2024 պաշտպանական ցուցահանդեսին։
Միջոցառման շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի, Սլովակիայի էկոնոմիկայի նախարարության ներդրումների և առևտրի զարգացման գործակալության գլխավոր տնօրենի և ռազմարդյունաբերական համալիրի ընկերությունների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Սլովակիա ռազմատեխնիկական և ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ։

The Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia participated in the Defence Exhibition IDEB-2024
15 May, 2024 14:13From May 14 to 15, a delegation led by the Deputy Minister of Defence of the Republic of Armenia, Karen Brutyan, at the invitation of Ministry of Defence of Slovakia, participated in the Defence Exhibition IDEB-2024 in Bratislava.
On the sidelines of the exhibition, the delegation had meetings with officials, including with the Deputy Prime Minister and Minister of Defence of the Slovakia, Robert Kaliňák, the General Director of the Investment and Trade Development Agency of the Ministry of Economy Slovakia and the enterprises of the military-industrial complex.
The meetings touched upon issues of military technical cooperation between Armenia and Slovakia, under which a number of agreements were reached.