Պաշտպանության նախարարի տեղակալը մասնակցել է IDEB-2024 պաշտպանական ցուցահանդեսին
15 Մայիսի, 2024 14:13Մայիսի 14-15-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորությամբ, Սլովակիայի պաշտպանության նախարարության հրավերով Բրատիսլավայում մասնակցել է IDEB-2024 պաշտպանական ցուցահանդեսին։
Միջոցառման շրջանակում հանդիպումներ են տեղի ունեցել Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի, Սլովակիայի էկոնոմիկայի նախարարության ներդրումների և առևտրի զարգացման գործակալության գլխավոր տնօրենի և ռազմարդյունաբերական համալիրի ընկերությունների հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Սլովակիա ռազմատեխնիկական և ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ։

Заместителем министра обороны РА приняла участие в оборонной выставке IDEB-2024
15 Мая, 2024 14:1314-15 мая делегация Министерства обороны РА во главе с заместителем министра обороны Кареном Брутяном по приглашению Министерства обороны Словакии приняла участие в оборонной выставке IDEB-2024 в Братиславе.
В рамках мероприятия состоялись встречи с заместителем председателя правительства и министром обороны Словакии Робертом Калиняком, генеральным директором Агентства по развитию инвестиций и торговли Министерства экономики Словакии, с компаниями военно-промышленного комплекса.
В ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся военно-технического и военно-технологического сотрудничества между Арменией и Словакией, был достигнут ряд договоренностей.