ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է ամենամյա քննարկումներին
1 Մայիսի, 2024 15:43Ապրիլի 29-30-ը ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Երոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի Պաշտպանական կրթության զարգացման հայաստանյան ծրագրի ամենամյա քննարկումներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ռազմակրթական հաստատություններին և վարժական կենտրոններին տրամադրված աջակցության արդյունքները և նախանշվել են գործակցության նոր ոլորտները։
Կողմերը համաձայնեցրել են 2024 թվականի համագործակցության ծրագիրը և նախանշել 2025 թվականի գործակցության հեռանկարները։
Հանդիպման շրջանակում Արթուր Երոյանն առանձնազրույց է ունեցել նաև ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի անվտանգային համագործակցության տնօրեն, գեներալ-լեյտենանտ Դաչան Տիբերիուի Շերբանի հետ։
Քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ ռազմական համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը և դրանց ընդլայնման հնարավորությունները։

Делегация во главе с заместителем начальника ГШ ВС РА в штаб-квартире НАТО приняла участие в ежегодных обсуждениях
1 Мая, 2024 15:43С 29 по 30 апреля делегация во главе с заместителем начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении полковником Артуром Ерояном в штаб-квартире НАТО приняла участие в ежегодных обсуждениях министерства обороны РА и Программы развития оборонного образования НАТО в Армении.
В рамках встречи обсуждены результаты поддержки, оказанной в рамках программы военным учебным заведениям и учебным центрам Армении, намечены новые сферы сотрудничества.
Стороны согласовали программу сотрудничества на 2024 год и наметили перспективы сотрудничества на 2025 год.
В рамках встречи Артур Ероян и директор по сотрудничеству в области безопасности международного военного штаба НАТО генерал-лейтенант Дачиан-Тибериу Шербан провели частную беседу.
Были обсуждены текущие программы военного сотрудничества РА-НАТО и возможности их расширения.