ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալի գլխավորած պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է ամենամյա քննարկումներին
1 Մայիսի, 2024 15:43Ապրիլի 29-30-ը ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գնդապետ Արթուր Երոյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՆԱՏՕ-ի կենտրոնակայանում մասնակցել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի Պաշտպանական կրթության զարգացման հայաստանյան ծրագրի ամենամյա քննարկումներին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ռազմակրթական հաստատություններին և վարժական կենտրոններին տրամադրված աջակցության արդյունքները և նախանշվել են գործակցության նոր ոլորտները։
Կողմերը համաձայնեցրել են 2024 թվականի համագործակցության ծրագիրը և նախանշել 2025 թվականի գործակցության հեռանկարները։
Հանդիպման շրջանակում Արթուր Երոյանն առանձնազրույց է ունեցել նաև ՆԱՏՕ-ի միջազգային ռազմական շտաբի անվտանգային համագործակցության տնօրեն, գեներալ-լեյտենանտ Դաչան Տիբերիուի Շերբանի հետ։
Քննարկվել են ՀՀ-ՆԱՏՕ ռազմական համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը և դրանց ընդլայնման հնարավորությունները։

А delegation led by the Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia participated in the annual discussions
1 May, 2024 15:43From April 29 to 30, a delegation led by the Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia, Colonel Artur Yeroyan, participated in the annual discussions of the RA Ministry of Defense and the NATO Defense Education Enhancement Program (DEEP) in Armenia at NATO headquarters.
During the meeting, the parties reviewed the support provided to military educational institutions and training centers in Armenia under the DEEP framework and identified new areas of cooperation.
The parties agreed on a cooperation program for 2024, and prospects for cooperation in 2025 were outlined.
Additionally, Colonel Yeroyan held a private discussion with the Director of the Cooperative Security Division of the NATO International Military Staff, Dacian-Tiberiu Șerban.
The current RA-NATO military cooperation programs and possibilities for their expansion were discussed.