Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ռոնան լը Գլյոյին
30 Ապրիլի, 2024 11:42Ապրիլի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի ու եվրոպական գործերի հանձնաժողովների անդամ Ռոնան լը Գլյոյին։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Ֆրանսիա երկկողմ, ինչպես նաև Եվրոպական միության հետ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն ու ՀՀ զինված ուժերում ընթացող լայնածավալ բարեփոխումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Сурен Папикян принял Ронана Ле Глойо
30 Апреля, 2024 11:4230 апреля министр обороны РА Сурен Папикян принял члена комиссий Сената Франции по внешным отношениям, обороне, вооруженным силам и по европейским делам Ронана Ле Глойо.
На встрече также присутствовал Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в РА Оливье Декоттиньи.
В ходе встречи были обсуждены двусторонние отношения между Арменией и Францией в области обороны, а также вопросы, касающиеся сотрудничества с Европейским союзом.
Обсуждены также вопросы региональной безопасности и широкомасштабных реформ, проводимых в Вооруженных силах РА.