Քննարկվել են Հայաստան-Իտալիա ռազմական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
26 Ապրիլի, 2024 15:20Ապրիլի 23-25-ը պաշտոնական այցով Իտալիայի Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Կարեն Բրուտյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ է ունեցել Իտալիայի պաշտպանության նախարարության սպառազինության ազգային տնօրեն և պաշտպանության գլխավոր քարտուղար, գեներալ Լուչիանո Պորտոլանոյի, Իտալիայի պաշտպանության նախարարի տեղակալ Մատեո Պերեգո դի Կրեմնագոյի, Կոնֆինդուստրիայի օդատիեզերական, պաշտպանության ու անվտանգության ֆեդերացիայի նախագահ Ջուզեպպե Կոսսիգայի, ինչպես նաև ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Իտալիա ռազմական, ռազմատեխնիկական, ռազմատեխնոլոգիական համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ:

Обсуждены вопросы, касающиеся военного сотрудничества Армения-Италия
26 Апреля, 2024 15:20Делегация во главе с заместителем министра обороны Армении Кареном Брутяном, находящаяся с официальным визитом в Итальянской Республике с 23 по 25 апреля, встретилась с генеральным секретарем обороны и национальным директором по вооружениям, генералом Лучано Портолано, заместителем министра обороны Италии Маттео Перего ди Кремнаго, президентом Федерации аэрокосмической промышленности, обороны и безопасности Конфиндустрии Джузеппе Коссигой, а также с представителями военно-промышленных компаний.
В ходе встреч были обсуждены вопросы, касающиеся военного, военно-технического, военно-технологического сотрудничества Армения-Италия, был достигнут ряд договоренностей.