Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը
23 Ապրիլի, 2024 11:45Ապրիլի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Ֆրանսիա հարաբերություններին, մասնավորապես՝ պաշտպանության բնագավառում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն ու ՀՀ զինված ուժերում ընթացող լայնածավալ բարեփոխումներին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Suren Papikyan received a delegation of the France-Armenia Friendship Group of the French Senate
23 April, 2024 11:45On April 23rd, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received a delegation led by the Chairman of the France-Armenia Friendship Group of the French Senate, Gilbert-Luc Devinaz. The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to Armenia, Olivier Decottignies also participated in the meeting.
The meeting addressed various aspects of Armenia-France relations, with a particular focus on cooperation in the defence field.
During the meeting, regional security issues and the substantial reforms underway in the Armenian Armed Forces were also discussed.