ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Պաշտպանական աուդիտի և ռիսկի կառավարման ծրագրի շրջանակում իրականացվող վերապատրաստումների առաջին փուլի փակման արարողությունը
1 Մարտի, 2024 12:00Փետրվարի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Պաշտպանական աուդիտի և ռիսկի կառավարման ծրագրի շրջանակում իրականացվող վերապատրաստումների առաջին փուլի փակման արարողությունը:
Առաջին փուլի ընթացքում վերապատրաստվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության 19 աշխատակիցներ:
Հայաստանում և Վրաստանում Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության հարցերով հատուկ խորհրդական Քլեր Հենդերսոնը շնորհավորել է ծրագրի մասնակիցներին՝ առաջին փուլում վերապատրաստումը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ, և հանձնել հավաստագրեր: Հենդերսոնը շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ ծրագիրը հնարավորություն կընձեռի պաշտպանության նախարարությունում ունենալու ներքին աուդիտի ժամանակակից համակարգ:

В административном комплексе министерства обороны РА состоялась церемония закрытия первого этапа переподготовки, проводимой в рамках программы Оборонного аудита и управления рисками
1 Марта, 2024 12:0028 февраля в административном комплексе министерства обороны РА состоялась церемония закрытия первого этапа переподготовки, проводимой в рамках программы Оборонного аудита и управления рисками.
В ходе первого этапа переподготовку прошли 19 сотрудников министерства обороны РА.
Специальный советник по вопросам обороны Великобритании в Армении и Грузии Клэр Хендерсон поздравила участников программы в связи с успешным завершением первого этапа процесса переподготовки и вручила сертификаты. Хендерсон поблагодарила за продуктивное сотрудничество, выразив надежду на то, что с помощью программы станет возможным создать в министерстве обороны современную систему внутреннего аудита.