ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Պաշտպանական աուդիտի և ռիսկի կառավարման ծրագրի շրջանակում իրականացվող վերապատրաստումների առաջին փուլի փակման արարողությունը
1 Մարտի, 2024 12:00Փետրվարի 28-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Պաշտպանական աուդիտի և ռիսկի կառավարման ծրագրի շրջանակում իրականացվող վերապատրաստումների առաջին փուլի փակման արարողությունը:
Առաջին փուլի ընթացքում վերապատրաստվել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության 19 աշխատակիցներ:
Հայաստանում և Վրաստանում Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության հարցերով հատուկ խորհրդական Քլեր Հենդերսոնը շնորհավորել է ծրագրի մասնակիցներին՝ առաջին փուլում վերապատրաստումը հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ, և հանձնել հավաստագրեր: Հենդերսոնը շնորհակալություն է հայտնել արդյունավետ համագործակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ ծրագիրը հնարավորություն կընձեռի պաշտպանության նախարարությունում ունենալու ներքին աուդիտի ժամանակակից համակարգ:

The closing ceremony of the inaugural phase of the training sessions under the Defence Audit and Risk Management Program was held at the Ministry of Defence of the Republic of Armenia
1 March, 2024 12:00
On February 28th, the closing ceremony of the inaugural phase of the training sessions under the Defence Audit and Risk Management Program was held at the Ministry of Defence of the Republic of Armenia.
During this initial phase, 19 employees of the RA Ministry of Defence received comprehensive training.
Claire Henderson, the UK Special Defence Adviser in Armenia and Georgia, extended her congratulations to the program participants for the successful completion of the first round of training and presented certificates to the participants. Claire Henderson expressed gratitude for the effective cooperation, expressing hope that the program will pave the way for the establishment of a modern internal audit system within the Ministry of Defence.