ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ավստրիայի դեսպանին
13 Մարտի, 2024 16:15Մարտի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ավստրիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Թոմաս Մյուլմանին և ռազմական կցորդ, գնդապետ Թոմաս Ահամերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Austria
13 March, 2024 16:15On March 13th, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Austria to the Republic of Armenia, Thomas Mühlmann, and the Defence Attaché, Colonel Thomas Ahamer.
The meeting involved discussions on enhancing cooperation in the defence sector and addressing regional security issues.