ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության ու զինված ուժերի աջակցման նախարարի հետ
6 Մարտի, 2024 19:57ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարությունում դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ԻԻՀ պաշտպանության ու զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ, դոկտոր Մոհամմադ Ռեզա Ղարաի Աշթիանիի հանդիպումը։
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը և զարգացման հեռանկարները:
Նախարարները մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ, վերահաստատել իրենց դիրքորոշումները` Հարավային Կովկասում երկարատև խաղաղության ու կայունության հաստատման վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում մի շարք պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:

Состоялась встреча министра обороны РА с министром обороны и поддержки вооруженных сил ИРИ
6 Марта, 2024 19:57После торжественной церемонии встречи в министерстве обороны и поддержки вооруженных сил Исламской Республики Иран состоялась встреча министра обороны РА Сурена Папикяна с министром обороны и поддержки вооруженных сил ИРИ, бригадным генералом Мохаммадом Реза Караи Аштиани.
Был обсужден текущий ход и перспективы развития сотрудничества в области обороны.
Министры обменялись мнениями по международным и региональным вопросам, подтвердили свои позиции по установлению долгосрочного мира и стабильности на Южном Кавказе.
В ходе встречи был достигнут ряд договоренностей по вопросам, представляющим взаимный интерес.