ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ԻԻՀ պաշտպանության ու զինված ուժերի աջակցման նախարարի հետ
6 Մարտի, 2024 19:57ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարությունում դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ԻԻՀ պաշտպանության ու զինված ուժերի աջակցման նախարար, բրիգադի գեներալ, դոկտոր Մոհամմադ Ռեզա Ղարաի Աշթիանիի հանդիպումը։
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը և զարգացման հեռանկարները:
Նախարարները մտքեր են փոխանակել միջազգային և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ, վերահաստատել իրենց դիրքորոշումները` Հարավային Կովկասում երկարատև խաղաղության ու կայունության հաստատման վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում մի շարք պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:

A meeting was convened between the Minister of Defence of Armenia and the Minister of Defence and Armed Forces Logistics of Iran
6 March, 2024 19:57Following the welcoming ceremony at the Ministry of Defence and Armed Forces Logistics of the Islamic Republic of Iran, a meeting was convened between the Minister of Defence of Armenia, Suren Papikyan, and the Minister of Defence and Armed Forces Logistics of Iran, Brigadier General Mohammad Reza Gharayi Ashtiani.
The agenda included discussions on the present state of cooperation in the defence sector and prospects for future development. Both Ministers exchanged views on international and regional issues, reiterating their commitment to establishing long-term peace and stability in the South Caucasus region.
Subsequently, several agreements of mutual interest were reached during the meeting.