Տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարարի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը
6 Մարտի, 2024 19:23Մարտի 6-ին՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում, Իրանի պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարությունում տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ զինվորական նվագախմբի և պատվո պահակախմբի մասնակցությամբ:
Հնչել են երկու երկրների պետական օրհներգերը:
Նախքան դիմավորման հանդիսավոր արարողության մեկնարկը` Սուրեն Պապիկյանը ծաղկեպսակ է դրել և հարգանքի տուրք մատուցել պատերազմում նահատակված իրանցի զինվորների հուշարձանին։

Состоялась торжественная церемония встречи министра обороны РА
6 Марта, 2024 19:236 марта в рамках официального визита в Исламскую Республику Иран в министерстве обороны и поддержки вооруженных сил Ирана состоялась торжественная церемония встречи министра обороны РА Сурена Папикяна с участием военного оркестра и почетного караула.
До начала торжественной церемонии встречи Сурен Папикян возложил цветы и почтил память иранских солдат, павших в войне.