Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի հետ
26 Փետրվարի, 2024 18:10Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Իրակլի Չիկովանիի հետ։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Սուրեն Պապիկյանը շնորհավորել է իր գործընկերոջը՝ Վրաստանի պաշտպանության նախարարի պաշտոնին նշանակվելու կապակցությամբ։
Զրուցակիցները քննարկել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության օրակարգային հարցերն ու առաջիկա անելիքները, կարծիքներ են փոխանակել անվտանգային հարցերի շուրջ։
Պաշտպանության նախարարները վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը` հարաբերությունների շարունակական զարգացման վերաբերյալ։

Suren Papikyan engaged in a telephone conversation with the Deputy Prime Minister-Minister of Defence of Georgia, Irakli Chikovani
26 February, 2024 18:10Today, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, engaged in a telephone conversation with the Deputy Prime Minister-Minister of Defence of Georgia, Irakli Chikovani.
During the discussion, Minister Papikyan extended his congratulations to Minister Chikovani on his recent appointment to the position of Minister of Defence of Georgia.
Interlocutors deliberated on the current agenda of bilateral cooperation in the defence sector and forthcoming initiatives, exchanging perspectives on security issues.
Both Ministers reaffirmed their commitment to further advancing the bilateral relations between Armenia and Georgia.