ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարարին
23 Փետրվարի, 2024 10:00Փետրվարի 23-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Ֆրանսիայի զինված ուժերի նախարար Սեբաստիան Լըկորնյուին:
ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել Սեբաստիան Լըկորնյուի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունը՝ պատվո պահակախմբի և զինվորական նվագախմբի մասնակցությամբ։ Հնչել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի պետական օրհներգերը։

Министр обороны РА принял министра вооруженных сил Франции
23 Февраля, 2024 10:0023 февраля министр обороны РА Сурен Папикян принял министра вооруженных сил Франции Себастьяна Лекорню, прибывшего в Республику Армения с официальным визитом.
В административном комплексе МО РА состоялась торжественная церемония встречи Себастьяна Лекорню с участием почетного караула и военного оркестра. Прозвучали государственные гимны Армении и Франции.