Սուրեն Պապիկյանը և Գերմանիայի պաշտպանության նախարարը կարճատև հանդիպում են ունեցել
17 Փետրվարի, 2024 18:50Փետրվարի 17-ին՝ ԳԴՀ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը և Գերմանիայի պաշտպանության նախարար Բորիս Պիստորիուսը կարճատև հանդիպում են ունեցել։
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-գերմանական համագործակցության ընթացքը, հայտնել իրենց գոհունակությունը և
պայմանավորվել ընդլայնել համագործակցությունը։
Նախարարները կարևորել են նաև Հարավային Կովկասում անվտանգության և կայունության իրավիճակը։
Գերմանական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել օժանդակություն ցուցաբերել ՀՀ զինված ուժերում տեղի ունեցող բարեփոխումներին։

Suren Papikyan and the Minister of Defence of Germany Boris Pistorius held a brief meeting
17 February, 2024 18:50On February 17th, within the scope of the working visit to Germany, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, and the Minister of Defence of Germany, Boris Pistorius, held a brief meeting.
The interlocutors discussed the progress of Armenian-German cooperation, expressing satisfaction with the current state and agreeing to further expand cooperation.
Both Ministers emphasized the significance of security and stability in the South Caucasus region.
The German side expressed readiness to provide assistance for the ongoing reforms in the Armed Forces of the Republic of Armenia.