ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպում է ունեցել Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ
17 Փետրվարի, 2024 15:11Փետրվարի 17-ին՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարար Արվիդաս Անուշաուսկասի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների համագործակցության ընթացքը, զարգացման հեռանկարները։ Մի շարք պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ, այդ թվում՝ Եվրոպական միության և ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում համագործակցելու ուղղությամբ։
Նախարարները քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, այդ թվում` տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Minister of Defence of the Republic of Armenia held a meeting with the Minister of National Defence of Lithuania
17 February, 2024 15:11On February 17th, in the framework of the working visit to the Federal Republic of Germany in the delegation led by the Prime Minister of the Republic of Armenia, Nikol Pashinyan, Minister of Defence Suren Papikyan held a meeting with the Minister of National Defence of Lithuania, Arvydas Anušauskas.
The discussion focused on the current state and future prospects of cooperation between both countries. Several agreements were reached to enhance collaboration, particularly within the European Union and NATO frameworks.
Additionally, the Ministers addressed various bilateral matters, including regional security issues.