ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպում է ունեցել Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարի հետ
17 Փետրվարի, 2024 15:11Փետրվարի 17-ին՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակության կազմում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպում է ունեցել Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարար Արվիդաս Անուշաուսկասի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների համագործակցության ընթացքը, զարգացման հեռանկարները։ Մի շարք պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ, այդ թվում՝ Եվրոպական միության և ՆԱՏՕ-ի շրջանակներում համագործակցելու ուղղությամբ։
Նախարարները քննարկել են նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող, այդ թվում` տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։

Министр обороны РА встретился с министром национальной обороны Литвы
17 Февраля, 2024 15:1117 февраля в рамках рабочего визита в Федеративную Республику Германия в составе делегации, возглавляемой премьер-министром Армении Николом Пашиняном, министр обороны Сурен Папикян встретился с министром национальной обороны Литвы Арвидасом Анушаускасом.
В ходе встречи был обсуждены нынешний уровень сотрудничества между двумя странами, перспективы развития. Был достигнут ряд договоренностей о расширении сотрудничества, в том числе о сотрудничестве в рамках Европейского союза и НАТО.
Министры также обсудили ряд вопросов, представляющих двусторонний интерес, в том числе вопросы региональной безопасности.