ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունեց ԱՄՆ Կանզաս նահանգի Ազգային Գվարդիայի հրամանատարին
21 Հուլիսի, 2009 00:00Ս.թ. հուլիսի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունեց ԱՄՆ Կանզաս նահանգի Ազգային Գվարդիայի հրամանատար, գեներալ-մայոր Թոդ Բանթինգին, որին ուղեկցում էր Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարի Յովանովիչը:
Ողջունելով հյուրին` Ս. Օհանյանը նշեց, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կարևորում է Կանզաս նահանգի հետ շուրջ վեց տարվա համագործակցությունը, ինչի վկայությունն են Կանզասի Ազգային գվարդիայի ղեկավարի կանոնավոր դարձած այցելությունները Հայաստան: Ընդգծվեց նաև, որ երկու երկրների համագործակցությունը շարունակում է զարգանալ խաղաղապահ գործողությունների, ռազմական կրթության և ռազմական բժշկության բնագավառներում: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին նաև ռազմական բնագավառում երկկողմ հարաբերությունների ներկա վիճակին և դրանք առավել խորացնելու ու ընդլայնելու հեռանկարներին առնչվող հարցեր:

The RA Minister of Defence Receives the Commander of the US Kansas National Guard
21 July, 2009 00:00On the 21st of July, 2009 the RA Minister of Defence Seyran Ohanyan received the commander of the Kansas National Guard, Major-General Tod M. Bunting, who was accompanied by the US ambassador in Armenia Marie Yovanovitch.
Greeting the guest S. Ohanyan stated that the RA MoD admits the importance of about six months cooperation with the state of Kansas, and the proof of which are the regular visits of the commander of the Kansas National Guard to Armenia. It was also underlined that the cooperation of the two countries continues to develop in the spheres of peacekeeping activities, military education and military medicine. During the meeting the two sides also discussed the present state of the bilateral relations in the military sphere and matters regarding the perspectives of enforcing and broadening them.