Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Խավիեր Կոլոմինային
19 Հունվարի, 2024 15:55Հունվարի 19-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինային:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ գործընկերության ներկայիս ընթացքը և զարգացման հեռանկարները:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Suren Papikyan held a meeting with the NATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia
19 January, 2024 15:55On January 19th, the Minister of Defence of the Republic of Armenia, Suren Papikyan, held a meeting with the NATO Secretary General's Special Representative for the Caucasus and Central Asia, Javier Colomina.
During the meeting, discussions centered on the current course of the Armenia-NATO partnership and the prospects for its development.
Additionally, the deliberations extended to encompass various matters on regional security and mutual interests.