Անցկացվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման գործընթացի շարային պատրաստության քննությունը
29 Նոյեմբերի, 2023 13:25Նոյեմբերի 29-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է ԶՈՒ բարձրագույն և ավագ սպայական կազմերի ատեստավորման գործընթացի շարային պատրաստության առարկայի քննությունը։
Քննության ընթացքին հետևել է ՀՀ պաշտպանության նախարար, ատեստավորման առաջին հանձնաժողովի նախագահ Սուրեն Պապիկյանը։
Ողջունելով և հաջողություն մաղթելով ատեստավորման գործընթացին կամավոր ներգրավված զինծառայողներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ մասնակիցները հանձնաժողովին կներկայացնեն պատրաստության այն նույն բարձր աստիճանը, որով նրանք աչքի էին ընկել նախորդ՝ ֆիզիկական և կրակային պատրաստության քննությունների ընթացքում։

Проведен экзамен по предмету строевой подготовки процесса аттестации высшего и старшего офицерского состава ВС
29 Ноября, 2023 13:2529 ноября в административном комплексе МО РА проведен экзамен по предмету строевой подготовки процесса аттестации высшего и старшего офицерского состава ВС.
За ходом проведения экзамена проследил министр обороны РА, председатель первой аттестационной комиссии Сурен Папикян.
Приветствуя и пожелав удачи военнослужащим, добровольно участвующим в процессе аттестации, глава оборонного ведомства выразил уверенность в том, что участники представят комиссии ту же высокую степень готовности, которой они отличились в ходе предыдущих экзаменов по физической и огневой подготовке.