ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին
9 Նոյեմբերի, 2023 12:20Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում
քննարկվել են հայ-իտալական պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, որոնց վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ։

Министр обороны РА принял делегацию во главе с начальником Главного штаба Вооруженных сил Италии
9 Ноября, 2023 12:209 ноября министр обороны РА Сурен Папикян принял находящуюся с рабочим визитом в Республике Армения делегацию во главе с начальником Главного штаба Вооруженных сил Италии адмиралом Джузеппе Каво Драгоне.
В ходе встречи обсуждены вопросы армяно-итальянского оборонного сотрудничества и региональной безопасности.
Министр обороны подчеркнул перспективы развития отношений в ряде сфер, представляющих взаимный интерес, по которым в ходе встречи были достигнуты договоренности.