ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին
9 Նոյեմբերի, 2023 12:20Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում
քննարկվել են հայ-իտալական պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, որոնց վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ։

Minister of Defence received the delegation led by the Chief of the General Staff of the Republic of Italy
9 November, 2023 12:20On November 9, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the delegation led by the Chief of the General Staff of the Republic of Italy, Admiral Giuseppe Cavo Dragone, who is in Armenia on a working visit.
Issues related to the Armenian-Italian defence cooperation and regional security were discussed.
The Minister of Defence emphasized the prospects for development of relations in various aspects of bilateral interest, on which arrangements were reached during the meeting.