Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատ
24 Հոկտեմբերի, 2023 15:00Հոկտեմբերի 24-ին՝ Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատ, որտեղ հանդիպումներ է ունեցել Սենատի փոխնախագահ Պիեռ Ուզուլիասի, արտաքին հարաբերությունների, պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Սեդրիկ Պերանի և Սենատի Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազի հետ։
Քննարկվել են հայ-ֆրանսիական երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է համագործակցության ներկայիս ընթացքը և այս այցի շրջանակներում ունեցած քննարկումների արդյունքները:
Նախարար Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել՝ համագործակցության զարգացման գործում ցուցաբերած աջակցության համար: Սենատորները պատրաստակամություն են հայտնել՝ շարունակելու աջակցությունը հայ-ֆրանսիական համագործակցության զարգացմանը:

Сурен Папикян посетил Сенат Французской Республики
24 Октября, 2023 15:0024 октября в рамках рабочего визита во Францию министр обороны РА Сурен Папикян посетил Сенат Французской Республики, где встретился с вице-президентом Сената Пьером Узулиасом, председателем комиссии по международным делам, обороне и вооруженным силам Седриком Перреном и председателем группы дружбы Франция-Армения Сената Французской Республики Жильбером-Люком Девиназом.
Обсуждены вопросы армяно-французского двустороннего оборонного сотрудничества.
Министр обороны представил нынешний процесс сотрудничества и результаты обсуждений, проведенных в рамках этого визита.
Министр Папикян выразил благодарность за оказанную поддержку в деле развития сотрудничества. Сенаторы выразили готовность продолжить содействие развитию армяно-французского сотрудничества.
В ходе встречи обсуждены также вопросы региональной безопасности.