Քննարկվել են պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր
23 Հոկտեմբերի, 2023 22:47Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպումներ է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի ազգային պաշտպանության և զինված ուժերի հանձնաժողովի նախագահ Թոմա Գասիյուի և արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժի հետ:
Քննարկվել են հայ-ֆրանսիական երկկողմ պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ֆրանսիացի խորհրդարանականներին՝ համագործակցության զարգացմանն աջակցելու և ազգային ու եվրոպական հարթակներում հայանպաստ գործունեություն ծավալելու համար:
Օրվա ընթացքում նախարար Պապիկյանն այցելել է «Լեզ Էնվալիդ» (Les Invalides) զինհաշմանդամների վերականգնողական և վետերանների աջակցության կենտրոն, ծանոթացել կենտրոնի գործունեությանը:

Обсуждены вопросы двустороннего оборонного сотрудничества и региональной безопасности
23 Октября, 2023 22:47В рамках рабочего визита во Францию министр обороны РА Сурен Папикян встретился с председателем комиссии по национальной обороне и вооруженным силам Национального Собрания Французской Республики Томой Гасию и председателем комиссии по внешним отношениям Жан-Луи Бурланжом.
Обсуждены вопросы армяно-французского двустороннего оборонного сотрудничества и региональной безопасности.
Министр обороны поблагодарил французских парламентариев за содействие развитию сотрудничества и проармянскую деятельность на национальной и европейской площадках.
В течение дня министр Папикян посетил Центр реабилитации военных инвалидов и поддержки ветеранов «Лез Энвалид» (Les Invalides), ознакомился с деятельностью центра.