ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հունաստանի դեսպանին
20 Հոկտեմբերի, 2023 13:36Հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էվանգելոս Տուրնակիսին և պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Խրիստոս Արսենյուին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Խրիստոս Արսենյուին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ գործունեության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-հունական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence received Ambassador f the Hellenic Republic
20 October, 2023 13:36On October 20, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hellenic Republic to the Republic of Armenia H.E. Mr. Evangelos Tournakis and the newly appointed Defence Attaché, Colonel Christos Arseniou.
The Minister of Defence congratulated Colonel Christos Arseniou on the occasion of the mission commencement in Armenia and wished him success in his further activities.
During the meeting, issues related to Armenian-Hellenic defence cooperation, as well as regional security, were discussed.