ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հունաստանի դեսպանին
20 Հոկտեմբերի, 2023 13:36Հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Էվանգելոս Տուրնակիսին և պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Խրիստոս Արսենյուին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Խրիստոս Արսենյուին Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ գործունեության ընթացքում:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-հունական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны РА принял посла Греческой Республики
20 Октября, 2023 13:3620 октября министр обороны РА Сурен Папикян принял чрезвычайного и полномочного посла Греческой Республики в Республике Армения Эвангелоса Турнакиса, а также новоназначенного атташе по вопросам обороны, полковника Христоса Арсеню.
Глава оборонного ведомства поздравил полковника Христоса Арсеню с началом миссии в Армении и пожелал удачи в деятельности.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-греческого сотрудничества в сфере обороны, а также региональной безопасности.