Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին և ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
22 Սեպտեմբերի, 2023 14:07Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին և Հայաստանի Հանրապետությունում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են վերջին օրերի զարգացումների հետևանքով ստեղծված տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին և հայ-ադրբեջանական սահմաններին տիրող իրադրությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны принял специального представителя ЕС и руководителя делегации ЕС в РА
22 Сентября, 2023 14:0722 сентября министр обороны Республики Армении Сурен Папикян принял специального представителя ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клаара и руководителя делегации ЕС в РА, чрезвычайного и полномочного посла Василиса Марагоса.
В ходе встречи были обсуждены вопросы региональной безопасности, создавшейся вследствие событий последних дней, а также ситуации на армяно-азербайджанских границах.