Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԵՄ հատուկ ներկայացուցչին և ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավարին
22 Սեպտեմբերի, 2023 14:07Սեպտեմբերի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի ու Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով Եվրոպական միության հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին և Հայաստանի Հանրապետությունում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են վերջին օրերի զարգացումների հետևանքով ստեղծված տարածաշրջանային անվտանգային իրավիճակին և հայ-ադրբեջանական սահմաններին տիրող իրադրությանն առնչվող հարցեր:

The Minister of Defence received the EU Special Representative and the Head of the EU Delegation to the Republic of Armenia
22 September, 2023 14:07On September 22, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar, and the Head of the EU Delegation, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Armenia Vassilis Maragos.
During the meeting, regional security issues developed as a result of the recent events and the situation on the Armenian-Azerbaijani borders were discussed.