Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահին
14 Սեպտեմբերի, 2023 19:53Սեպտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժին, որին ուղեկցել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:

Сурен Папикян принял председателя комиссии по внешним отношениям Национального собрания Франции
14 Сентября, 2023 19:5314 сентября министр обороны РА Сурен Папикян принял председателя комиссии по внешним отношениям Национального собрания Франции Жан-Луи Бурланжа, которого сопровождал Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в РА Оливье Декотиньи.
На встрече также присутствовал председатель постоянной комиссии по внешним связям Национального собрания РА Саргис Ханданян.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся региональной безопасности.
Министр обороны представил ситуацию на армяно-азербайджанской границе.