Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահին
14 Սեպտեմբերի, 2023 19:53Սեպտեմբերի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Ժան-Լուի Բուրլանժին, որին ուղեկցել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին:
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:

Suren Papikyan received the Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the National Assembly of France
14 September, 2023 19:53On September 14, Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the Chairman of the Committee on Foreign Affairs of the National Assembly of France Jean-Louis Bourlanges, who was accompanied by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the French Republic to the Republic of Armenia Olivier Decottignies.
The meeting was also attended by the Chair of the Foreign Relations Committee of the National Assembly of the Republic of Armenia Sargis Khandanyan.
Issues related to regional security were discussed during the meeting.
The Minister of Defence introduced the situation in place on the Armenian-Azerbaijani border.