ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել է հերթական ճեպազրույցը
8 Սեպտեմբերի, 2023 18:58Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել հերթական ճեպազրույցը Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդների և ներկայացուցիչների հետ։
Ճեպազրույցի ընթացքում ռազմական կցորդներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը։
Նշվել է, որ վերջին 2 օրերի ընթացքում ադրբեջանական զինուժի կուտակումների պատճառով իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ, ուստի ՀՀ զինված ուժերը շարունակում է անհրաժեշտ գործողություններ ձեռնարկել` այն կայունացնելու և սադրանքներ թույլ չտալու համար։

А briefing with foreign Defence Attachés and representatives accredited to the Republic of Armenia
8 September, 2023 18:58On September 8, a briefing with foreign Defence Attachés and representatives accredited to the Republic of Armenia was held at the Ministry of Defence headquarters.
During the briefing, the Defence Attachés were briefed on the current situation on the Armenian-Azerbaijani border.
It was mentioned that the situation continues to be tense as a result of the accumulation of Azerbaijani armed forces during the last 2 days, hence the Armenian Armed Forces continue to take necessary actions to stabilize it and prevent provocations.