ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել է հերթական ճեպազրույցը
8 Սեպտեմբերի, 2023 18:58Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի է ունեցել հերթական ճեպազրույցը Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա ռազմական կցորդների և ներկայացուցիչների հետ։
Ճեպազրույցի ընթացքում ռազմական կցորդներին է ներկայացվել հայ-ադրբեջանական սահմանին ստեղծված օպերատիվ իրավիճակը։
Նշվել է, որ վերջին 2 օրերի ընթացքում ադրբեջանական զինուժի կուտակումների պատճառով իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ, ուստի ՀՀ զինված ուժերը շարունակում է անհրաժեշտ գործողություններ ձեռնարկել` այն կայունացնելու և սադրանքներ թույլ չտալու համար։

В министерстве обороны РА был проведен очередной брифинг
8 Сентября, 2023 18:588 сентября в Министерстве обороны РА был проведен очередной брифинг с участием аккредитованных в Республике Армения иностранных военных атташе и представителей.
В ходе брифинга военным атташе была представлена сложившаяся на армяно-азербайджанской границе оперативная обстановка.
Было отмечено, что в течение последних двух дней обстановка продолжает оставаться напряженной из-за скопления вооруженных сил Азербайджана, поэтому ВС РА продолжают предпринимать необходимые действия для ее стабилизации и предотвращения провокаций.