ՀՀ պաշտպանության նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարարի հետ
7 Սեպտեմբերի, 2023 10:56Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Միխալիս Յորղալլասի հետ:
Քննարկվել են Հայաստանի և Կիպրոսի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը գործընկերոջն է ներկայացրել վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Քննարկվել է նաև պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքը:
Նախարարները երկուստեք գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկայիս մակարդակից և ընդգծել են այն էլ ավելի ընդլայնելու պատրաստակամությունը:

Mинистр обороны РА провел телефонный разговор с министром обороны Республики Кипр
7 Сентября, 2023 10:567 сентября министр обороны РА Сурен Папикян провел телефонный разговор с министром обороны Республики Кипр Михалисом Йоргалласом.
Были обсуждены вопросы, со сложившейся ситуацией безопасности вокруг Армении и Кипра.
Министр обороны Республики Армения представил коллеге ситуацию на армяно-азербайджанской границе за последние дни.
Стороны обсудили также ход двустороннего сотрудничества в сфере обороны.
Министры выразили удовлетворение нынешним уровнем сотрудничества и подчеркнули готовность к его дальнейшему расширению.