ՀՀ պաշտպանության նախարարը հեռախոսազրույց է ունեցել Կիպրոսի պաշտպանության նախարարի հետ
7 Սեպտեմբերի, 2023 10:56Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կիպրոսի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Միխալիս Յորղալլասի հետ:
Քննարկվել են Հայաստանի և Կիպրոսի շուրջ ստեղծված անվտանգային իրավիճակին առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը գործընկերոջն է ներկայացրել վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակը:
Քննարկվել է նաև պաշտպանության բնագավառում երկկողմ համագործակցության ընթացքը:
Նախարարները երկուստեք գոհունակություն են հայտնել համագործակցության ներկայիս մակարդակից և ընդգծել են այն էլ ավելի ընդլայնելու պատրաստակամությունը:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia had a telephone conversation with the Minister of Defence of the Republic of Cyprus
7 September, 2023 10:56On September 7, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan had a telephone conversation with the Minister of Defence of the Republic of Cyprus Michalis Giorgallas.
Issues related to the security situation around Armenia and Cyprus were discussed.
The Minister of Defence of the Republic of Armenia introduced to his colleague the current situation on the Armenian-Azerbaijani border.
The course of bilateral cooperation in defence field was also discussed.
The ministers commended the current status of cooperation and emphasized their willingness to further expand it.