Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հայաստանում Իրանի նորանշանակ դեսպանին
1 Սեպտեմբերի, 2023 21:42Սեպտեմբերի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետությունում ԻԻՀ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իրանական համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Պաշտպանության նախարարը դեսպանին ներկայացրել է սեպտեմբերի 1-ին Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական սադրանքի վերաբերյալ մանրամասներ:

The Minister of Defence received the newly appointed Ambassador of the Iran to Armenia
1 September, 2023 21:42On September 1, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to Armenia Mehdi Sobhani.
The meeting was attended by the Defence Attaché of the Embassy of the Islamic Republic of Iran to Armenia, Colonel Bahman Sadeghin.
A number of topics of Armenian-Iranian cooperation, as well as regional security issues were discussed.
The Ambassador was briefed on the details about the Azerbaijani provocation near Sotk, on September 1.