1 Սեպտեմբերի, 2023 19:46Քիչ առաջ պաշտպանության նախարարությունը նոր զեկույց է ստացել բժիշկներից, համաձայն որի կրկին փորձած ռեանիմացիոն ինտենսիվ միջոցառումների արդյունքում Նարեկ Կարենի Պողոսյանի սրտի զարկը վերականգնվել է։ Զինծառայողն ունի ծանր հրազենային վիրավորում, գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, ռեանիմացիոն գործողությունները զինծառայողի կյանքը փրկելու համար շարունակվում են:
Պաշտպանության նախարարությունը նախորդ հաղորդագրությունից հեռացնում է Նարեկ Կարենի Պողոսյանի անունը և հայցում հանրության և զինծառայողի ընտանիքի ներողամտությունը:

1 September, 2023 19:46Recently, the Ministry of Defence received a new report from doctors, according to which, as a result of the intensive resuscitation measures taken once again, Narek Poghosyan's heartbeat was restored.
The serviceman has a serious gunshot wound and is in an extremely serious condition. The resuscitation actions to save the life of the serviceman continue.
The Ministry of Defence removes the name of Narek Karen Poghosyan from the previous release and expresses regrets to the public and the family of the serviceman.