1 Սեպտեմբերի, 2023 19:46Քիչ առաջ պաշտպանության նախարարությունը նոր զեկույց է ստացել բժիշկներից, համաձայն որի կրկին փորձած ռեանիմացիոն ինտենսիվ միջոցառումների արդյունքում Նարեկ Կարենի Պողոսյանի սրտի զարկը վերականգնվել է։ Զինծառայողն ունի ծանր հրազենային վիրավորում, գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, ռեանիմացիոն գործողությունները զինծառայողի կյանքը փրկելու համար շարունակվում են:
Պաշտպանության նախարարությունը նախորդ հաղորդագրությունից հեռացնում է Նարեկ Կարենի Պողոսյանի անունը և հայցում հանրության և զինծառայողի ընտանիքի ներողամտությունը:

1 Сентября, 2023 19:46Министерство обороны получил новый доклад врачей, согласно которому в результате неоднократных интенсивных реанимационных мероприятий у Нарека Кареновича Погосяна восстановилось сердцебиение. У военнослужащего тяжелое огнестрельное ранение, находится в крайне тяжелом состоянии, продолжаются реанимационные мероприятия по спасению жизни военнослужащего.
Министерство обороны удаляет имя Нарека Кареновича Погосяна из предыдущего сообщения и надеется на снисходительность общественности и семьи военнослужащего.