ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությանը
30 Օգոստոսի, 2023 14:41Օգոստոսի 30-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետություն այցելած Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի պատվիրակությանը:
Պատվիրակությանն ուղեկցել է նաև ՀՀ-ում Հնդկաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհան:
Պաշտպանության նախարարը ողջունել է Հնդկաստանի ազգային պաշտպանական քոլեջի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Սուկրիտի Սինգհ Դահիյային և Հնդկաստանն ու այլ գործընկեր երկրները ներկայացնող ունկնդիրներին։ Սուրեն Պապիկյանը բարձր է գնահատել Հայաստան այցելության նախաձեռնությունը` հաշվի առնելով պաշտպանական բնագավառում հայ-հնդկական հարաբերությունների զարգացման ներկայիս ընթացքը:
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է բանակում մեկնարկած բարեփոխումները և պաշտպանության բնագավառում հայ-հնդկական համագործակցության ընթացքն ու հեռանկարները, ինչպես նաև պատասխանել է պաշտպանական քոլեջի պատվիրակության՝ վերոնշյալ ոլորտներին և տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերին:

The Minister of Defence of the Republic of Armenia received the delegation of the National Defence College of India
30 August, 2023 14:41On August 30, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan received the delegation of the National Defence College of India, visiting the Republic of Armenia.
The delegation was accompanied by the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of India to the Republic of Armenia Nilakshi Saha Sinha.
The Minister of Defence welcomed the Commandant of the National Defence College of India, Lieutenant General Sukriti Singh Dahiya and students representing India and other partner countries. Suren Papikyan highly appreciated the initiative to visit Armenia, taking into account the current course of development of the Armenian-Indian relations in the defence field.
During the meeting, the Minister of Defence presented the reforms launched in the Armed Forces, the progress and prospects of the Armenian-Indian cooperation in the defence field, and also answered the questions of the College of Defence delegation related to the above-mentioned areas, as well as the regional security.