Պաշտպանության նախարարն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատարին
29 Օգոստոսի, 2023 14:20Օգոստոսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ուիլյամ (Չիպ) Լեյթինենին և պաշտպանության հարցերով նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Քևին Սթիլին:
Պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գնդապետ Սթիլին` Հայաստանում առաքելությունն սկսելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ համագործակցություն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան համագործակցության ներկայիս ընթացքին, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր:

Mинистр обороны принял временного поверенного в делах США
29 Августа, 2023 14:2029 августа министр обороны РА Сурен Папикян принял временного поверенного в делах США в РА Уильяма (Чип) Лейтинена и новоназначенного атташе посольства по вопросам обороны полковника Кевина Стила.
Министр обороны поздравил полковника Стила с началом миссии в Армении и пожелал плодотворного сотрудничества.
В ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся текущего хода армяно-американского сотрудничества в сфере обороны, перспектив развития, а также региональной безопасности.