Հաղորդագրություն (տեսանյութ)
16 Օգոստոսի, 2023 16:00ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ներկայացնում է տեսանյութ, որտեղ երևում է՝ ինչպես են Ադրբեջանի ԶՈՒ մի խումբ զինծառայողներ մոտենում դեռևս չպարզված հանգամանքներում ադրբեջանական կողմում հայտնված պահեստազորային Գ. Ո.-ին, նախ զրուցում նրա հետ, ապա ձերբակալում և մեքենայով տեղափոխում անհայտ ուղղությամբ:
Սույն տեսանյութը հերքում է Ադրբեջանի ՊՆ տարածած կեղծիքը, ըստ որի սահմանագոտու արևելյան ուղղությամբ ՀՀ ԶՈՒ դիվերսիոն խումբ է փորձել ներթափանցել, և որի «գործողությունները հաջողվել է կասեցնել կրակային աջակցմամբ»:
Քննվում է Գ. Ո.-ի՝ տեղանքում չկողմնորոշվելու, ադրբեջանական կողմում հայտնվելու բոլոր հանգամանքները:

16 August, 2023 16:00The Ministry of Defence of the Republic of Armenia presents video footage showing how a group of servicemen of the Azerbaijani armed forces approaches the reservist G. V., who appeared on the Azerbaijani side in yet unclarified circumstances, first, talks to, then apprehends him and takes by car to an unknown direction.
This video footage refutes the falsehood of the MoD of Azerbaijan as if the group of RA Armed Forces attempted a sabotage infiltration in the eastern part of the frontier zone, whose "actions were stopped by shooting."
All the circumstances of G.V. disorienting in the terrain and appearing on the Azerbaijani side are being investigated.