16 Օգոստոսի, 2023 14:35Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ-ն սահմանագոտու արևելյան հատվածում դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է կատարել, բացարձակ սուտ է:
Նախորդիվ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնել էր, որ նախնական տվյալներով` մարտական դիրքը թողել է պահեստազորային, վարժական հավաքի մասնակից Գ. Ո.-ն:
Քննվում են պահեստազորայինի՝ ադրբեջանական կողմում հայտնվելու հնարավոր վարկածը և բոլոր հանգամանքները:

16 Августа, 2023 14:35Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что ВС РА предприняли попытку диверсионного проникновения в восточной части границы, является абсолютной ложью.
Ранее минобороны Армении сообщало, что, по предварительным данным, резервист, участник тренировочных сборов Г. В. покинул боевую позицию.
Изучаются возможный сценарий и обстоятельства того, как резервист мог оказаться на азербайджанской стороне.